3D okuliare

Moderná technika napreduje rýchlosťou blesku. Nemožné sa stáva možným a na trhu sa objavujú čoraz zaujímavejšie a prepracovanejšie výdobytky modernej techniky. Najmä v posledných rokoch vo svete zaznamenáva revolúciu technológia 3D zobrazovania filmu.

3D obrazy a filmy predstavujú zážitok pre náš zrakový zmysel. Premietané obrazy sú také živé, akoby sme sa ocitli priamo v centre diania, takmer sa rukou možeme dotknúť vecí a postáv, ktoré v 3D filme vidíme. Je to neuveriteľný zážitok. Aby však táto technológia fungovala, je neoddeliteľnou súčasťou používať pri pozeraní filmu 3D okuliare.

Prvý krát sa ľudstvo stretáva s 3D technológiou už pred takmer sto rokmi. Začiatkom 90-tych rokov 19.storočia Brit William Triese-Greene vymyslel 3D technológiu premietania filmu, ale táto technológia bola príliš zložitá a v bežnom živote sa nedala použiť. V polovici 20.storočia začala 3D technológia sláviť prvé triumfy. V 3D formáte vzniklo niekoľko filmov. Bohužiaľ, technológia bola náročná a často pri premietaní nefungovala, mnohých divákov boleli oči, a tak isto neatraktívne a nekomfortné masívne 3D okuliare vzbudzovali skor odpor k 3D filmu ako chuť vidieť a zažiť niečo nové. Začiatkom 21. storočia pokročila technológia, čo umožnilo vznik novej, prepracovanejšej 3D techniky.

Bez 3D okuliarov by ale 3D technológia nedokázala fungovať. Dnešné 3D okuliare ale nie sú pre divákov nepríjemné ako kedysi, ale sú vyrábané tak, aby sadli  k vašej tvári a po čase ste takmer zabudli, že ich máte. A to je veľmi doležité. Tak si totiž možete naplno vychutnať dokonalý živý a čistý obraz. S 3D okuliarmi sa stávate súčasťou filmu. Vidíte objekty, ktoré ste predtým nikdy vo filme nevideli. Čistý, vysokokvalitný a živý obraz otvára bránu do virtuálneho sveta. Nasaďte si 3D okuliare a vydajte sa na púť svetom, o ktorom sa nám predtým pri pozeraní filmu ani nesnívalo. Len pozor, aby vás neuhryzol dinosaurus.

Použité zdroje: