Okuliare Alain Mikli

21.11.2013 13:29

V roku 1978 založil dizajnér Alain Mikli ateliér s názvom Mikli Diffusion. Začal tu vyrábať také okuliarové rámy, ktoré by boli nielen pomôckou pre oči, ale aj príjemné na pohľad. O deväť mesiacov neskôr, stále sa držiac myšlienky kvalitných okuliarových rámov, otvoril si vlastný butik, kde predával svoje výtvory. Získal si tým mnoho fanúšikov a stálych zákazníkov.

Dnes je sieť Mikliho butikov rozvetvená od Spojených štátov amerických až po Japonsko. Mikli si drží svoju prestíž výroby kvalitných o kuliarových rámov. Každoročne svoj sortiment výrobkov obohacuje vďaka novým zaujímavým nápadom o nové kolekcie. Mikliho nespútaná fantázia a voľný štýl pomáhajú vytvárať vskutku originálne myšlienky na dizajn okuliarových rámov.

Hoci laikom zrejme firma Mazzuchelli, pôsobiaca v Taliansku, nie je známa, pripomeňme, že táto firma založená v roku 1849, spracujúca plasty, sa postupne vypracovala medzi svetovú špičku firiem vyrábajúcich celulózu-acetát. Tento materiál sa perfektne hodí na výrobu okuliarových rámov. Vyznačuje sa nielen pevnosťou a odolnosťou, ale predovšetkým nízkou hmotnosťou, čo je pre výrobu okuliarových rámov dôležité. Vie to aj Alain Mikli, pre ktorého firma Mazzucheli dodáva materiál.

Alain Miki si dal patentovať svoj zaujímavý vynález. Spája tvar okuliarových rámov Amflex s líniou tváre pomocou akupunktúrnych bodov. Výsledkom je dokonalé prilnutie okuliarových rámov k tvári bez nejakých rušivých faktorov. Nazval ho “comfort by Alain Mikli“.

Alain Mikli vyrába svoje modely vo Francúzsku. Medzi jeho populárne kolekcie patria napríklad Timeless, Titanum, KOK 120 a mnohé rady kolekcií slnečných okuliarov. Sú výsledkom Mikliho snahy o jedinečnosť a skutočnú kvalitu. Navyše kolekcie Alain Mikli sú špecifické aj tým, že využívajú na svojich okuliarových rámoch 3D efekty.

Použité zdroje:

Späť