Okuliare Rodenstock

06.10.2013 12:32

Firma Rodenstock už celé desaťročia patrí medzi popredných výrobcov okuliarov a okuliarových šošoviek. Spoločnosť Rodenstock bola založená v roku 1877 v Nemecku. Začala ako rodinný podnik, ktorý vyrábal iba okuliarové šošovky, rámy a rôzne optické meracie prístroje. Malá firma sa rokmi vypracovávala až na veľký priemyselný podnik, ktorý trhu ponúkal stále lepšie a lepšie inovácie – bifokálne šošovky značky Rodenstock, šošovky, ktoré absorbujú UV žiarenie, prvé fotochromatické šošovky alebo prvá progresívna šošovka Progressiv.

V 90-tych rokoch firma Rodenstock ako jediná firma vyrábala okuliarové šošovky a okuliarové rámy značky Rodenstock, a tým si upevnila svoje postavenie na svetovom trhu.

Do popredia dáva spoločnosť Rodenstock individualizmus. Práve ten je kľúčom k ich úspechu v oblasti okuliarových rámov a šošoviek. Kolekcie značky Rodenstock sú špecifické jemnou eleganciou, nechýbajú kvalitné materiály a rozmanitý dizajn.

Firma Rodenstock ponúka zákazníkom aj exkluzívne kolekcie značiek Mercedes-Benz, Dunhill, Baldessarini a Porsche Design. Spolupráca s Porsche Design priniesla luxusné modely športového dizajnu, s jemnými tvarmi a technickou prepracovanosťou. Kolekcia okuliarov Dunhilll sa nechala inšpirovať čarom a imidžom typického anglického gentlemana. Slnečné okuliare a okuliarové rámy Mercedes-Benz vynikajú kvalitou, eleganciou a funkčným dizajnom. Značka Baldessarini je charaketristická kvalitou a jemnými detailmi.

Rodenstock spolupracuje aj s optickou súčiastkou značky uvex. V rámci nej firma Rodenstock vytvorila kolekciu korekčných okuliarových rámov tejto nemeckej športovej značky. Firma Rodenstock tu naplno mohla aplikovať svoje vedomosti a skúsenosti z oblasti športu.

Firma Rodenstock nezaháľa, pracuje stále v rýchlom tempe, aby prišla na trh so stále lepšími inováciami. Návrhári, manažéri a výskumníci vo firme Rodenstock prichádzajú stále s novými nápadmi, aby neustále vylepšovali svoje výrobky.

Rodenstock sa môže pochváliť aj mnohými oceneniami ako napríklad Silmo d´Or za inováciu. To však nie je to, pre čo sa snaží firma Rodenstock vyrábať tie najlepšie produkty. Hnacou silou je pre nich spokojnosť zákazníka. Aj z toho dôvodu sa okuliarové šošovky Impression stali trhákom na svetovom trhu. Nijaká iná firma ako Rodenstock neponúka také množstvo riešení individuálnych požiadaviek nositeľov ich progresívnych šošoviek.

Späť