Okuliare Mercedes-Benz

06.10.2013 12:27

Značka Rodenstock je nemeckým výrobcom kvalitných okuliarových šošoviek a rámov. Spojením s licenčnou značkou Mercedes-Benz vzniká unikátna kolekcia slnečných a korekčných okuliarových rámov, ktorá sa na slovenskom trhu objavila toto leto – v auguste 2011. Obidve značky sú synonymom kvality a jedinečnosti, preto je jasné, že výsledok ich spojenia bude úspešný.

Tradícia značky Rodenstock a značky Mercedes-Benz sa počíta už na desaťročia. Značka Mercedes-Benz vznikla v roku 1886. Carlovi Benzovi sa podarilo vtedy získať patent na tricykel. Prvé kúsky automobilov tejto značky začali byť vyrábané už v roku 1901. Úplne prvý automobil dostal názov podľa pseudonymu Emila Jellinka, ktorý bol pretekárom. Mercedes- meno, ktoré znamená po španielsky pôvab, bolo meno jeho malej dcérky. Rokmi sa značka Mercedes-Benz stávala čoraz populárnejšou, až sa vypracovala na legendu, ktorej synonymami sú exkluzivita, jedinečnosť, pohodlie a najmä kvalita.

Od týchto originálnych vlastností značka Mercedes-Benz odvíjala aj kolekciu slnečných a korekčných okuliarových rámov značky Mercedes-Benz, ktorú prináša firma Rodenstock. Je určená najmä mužom, ktorí majú radi moderný a luxusný dizajn a to najlepšie technické spracovanie tých najexkluzívnejších a najkvalitnejších materiálov.

Charakteristickým znakom značky Mercedes-Benz je trojcípa hviezda. Tá sa pri modeloch slnečných okuliarov umiestňuje na straničkách v 3D prevedení. Tak ako je značka Mercedes-Benz spätá s mužmi, ktorí vedia, čo chcú, tak firma Rodenstock pripravila slnečné a korekčné okuliarové rámy v rôznych dizajnových štýloch. Vďaka vysokému komfortu sú schopné uspokojiť i tých najnáročnejších zákazníkov. Vyznačujú sa zároveň komfortom a eleganciou. V kolekcii nechýbajú ani Aviatorky, ktoré predstavujú nadčasovú klasiku vo svete slnečných okuliarov. Dokonalý komfort nosenia zaručuje spojenie kovu a plastových materiálov.

Prémiová línia slnečných a korekčných okuliarových rámov značky Mercedes-Benz má prepojenie s ríšou automobilov a to vyvýšenou kontúrou na straničkách. Tento prvok sa nachádza aj na predných kapotách limuzín.

Kolekcia je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov ako je napríklad pevný a zároveň ľahký, vysokokomfortný titán. Progresívnou novinkou je flexi kĺb straníc. Zo sveta automobilov sa inšpirovala aj lesklo-matná štruktúra na straničkách, ktorej vzorom bola chladičová maska stuttgartského motora.

Slnečné a korekčné okuliarové rámy značky Mercedes-Benz sú dostupné vo všetkých dioptrických hodnotách (okrem tzv. štítových okuliarov) a vyznačujú sa dynamickým dizajnom, estetikou a eleganciou. Navyše slnečné šošovky zaručujú úplnú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Modely sú v prevedení najmä typických pánskych farieb ako čierna, modrá, havana alebo burgundy. Mnohé farby sú zvolené tak, aby ladili s farbami moderných karosérií automobilov Mercedes-Benz.

Zaujímavosťou je kolekcia Driver´s Edition. Tá obsahuje modely slnečných okuliarov z rôznych produktových línií. Tieto modely s polarizačnými šošovkami alebo šošovkami SunContrast značky Rodenstock sú prínosom pre šoférov, ktorým chránia zrak na cestách pred odleskmi slnka a tým zabezpečujú aj bezpečnosť pri riadení auta.

Slnečné a korekčné okuliarové rámy značky Mercedes-Benz sú jedinečnou ochranou vášho zraku a zároveň unikátny a luxusný doplnok vašej tváre.

Použité zdroje

Späť