O okuliaroch

Okuliare sú najstaršou a najpoužívanejšou pomôckou korekcie a v dnešnej dobe aj ochrany zraku. Sú nielen pomocníkom, ale aj jedinečným doplnkom vašej osobnosti. Sortiment okuliarov je dnes obrovský – rôzne módne, luxusné a exkluzívne značky, rozličný dizajn či farby, použitý materiál a povrchová úprava – či už máte radšej decentnejší alebo extravagantnejší štýl, zo širokého výberu okuliarov si určite vyberiete tie, ktoré vás najviac oslovia. Pre tých najnáročnejších sa vyrábajú okuliare zdobené zlatom, platinou alebo inými vzácnymi drahokamami. Dajú sa zhotoviť podľa požiadaviek zákazníka presne na mieru.Okuliare sa skladajú z okuliarovej šošovky a rámu.

Okuliarové šošovky

Podľa očného problému či ochorenia si vyberiete najvhodnejší typ okuliarovej šošovky, ktorá sa vyrába presne pre konkrétneho klienta. V prípade silnejšej okuliarovej šošovky sa sklá zbrusujú, aby sa zákazník cítil pohodlne a okuliare pôsobili estetickejšie. Sortiment okuliarových šošoviek je široký. Na korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti resp. na všetky vzdialenosti sú určené bifokálne a multifokálne sklá. Kvalitu videnia zvyšujú vysokoindexové a asférické šošovky.

Typy okuliarov

Slnečné okuliare

Okrem dioptrických okuliarov sú nevyhnutným pomocníkom pre ochranu zraku pred slnečnými lúčmi slnečné okuliare.

Športové okuliare

Pri určitých druhoch športu je dobré používať športové okuliare. Vhodne zvolené športové okuliare môžu mať zásadný vplyv na športové výsledky.

Ochranné okuliare

Okuliare môžu pri zachovaní základnej požiadavky ako korekčnej pomôcky za určitých podmienok spĺňať aj účel ochranného prostriedku pri práci. Prioritnou požiadavkou je v tomto prípade ochrana zraku.

Použité zdroje: