Retro okuliare

To, že dnešná doba je rýchla sa odráža aj v móde. Móda a módne štýly sa menia zo dňa na deň. Každú sezónu je moderné niečo iné, čomu sa prisposobujeme aj my, keď chceme byť trendy. Dopĺňame náš šatník a najnovšie módne kúsky, aby sme kráčali s dobou. Aj móda v oblasti okuliarov sa trendu prisposobuje, módni dizajnéri nepretržite navrhujú stále nové a nové štýly okuliarov, aby sa dokonale hodili k vášmu outfitu. Ako aj v hudbe, tak aj oblasti okuliarov sú kúsky, ktoré sú moderné celé desaťročia a sú stále trendové, ba dokonca ešte populárnejšie ako za čias svojho vzniku. Týmto špecifickým, rozšíreným a nesmierne obľúbeným sú retro okuliare.

To, že retro okuliare sú okuliare staré, nie je celkom pravda. Predstavujú odraz dôb minulých, čo im dáva nenapodobiteľný šarm, ale sú vyrábané z najlepších materiálov a pomocou moderných technológií, aby boli pružné, pevné a odolné. Zároveň slnečné retro okuliare majú vďaka špeciálnym technológiám vyššiu ochranu zraku pred škodlivým UV žiarením než to bolo kedysi.

Každý, kto má rád módu, má rád aj retro okuliare. Niektoré kúsky retro okuliarov sú vyrábané presne podľa modelov z rokov minulých, iné majú nádych „oldschool“ okuliarov, ale sú obohatené aj o jemné moderné prvky, čo im dáva svoje nenahraditeľné čaro. Ako retro okuliare sú vyrábané ako dioptrické, tak aj slnečné okuliare. Ich nositeľ jasne ukazuje, že vie, čo je móda a nebojí sa stať stredobodom pozornosti. Navyše, ak máte radi v móde nádych histórie a minulosti, retro okuliare by mali byť pre vás jasnou voľbou.

Priekopníkom retro okuliarov je značka Ray-Ban a ich slnečné okuliare Ray-Ban Wayfarer. Prvý krát uzreli svetlo sveta v roku 1952 a okamžite sa stali najpredávanejšou a najobľúbenejšou značkou okuliarov až dodnes.

Štýl retro okuliarov sa nikdy neomrzí, naopak, rokmi sa stáva čoraz populárnejší. Retro okuliare sú pre každého, kto sa nebojí na seba upozorniť, kto rozumie svetu módy a vie, čo je štýl. S retro okuliarmi nemáte šancu byť nudný a tuctový a zároveň upútate pozornosť v akejkoľvek situácii a spoločnosti.

Použité zdroje: